Karatay Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

1113 Defa İncelendi Yorum Yap
Karatay Diyeti

Son Günlerin Sıkça Tartışılan Konusu Diyetler!..

Prof.Dr.Canan Efendigil Karatay‘ın kendi soyismi ile yayımladığı Karatay Diyeti tartışmaları da beraberinde getirdi. Tıpkı Fransa’da yayınlanan ve faydalı olduğunu söyleyenler kadar ciddi zararları olabileceğini açıklayan uzman diyetisyenlerin bulunduğu Dukan Diyeti gibi…

İyi Ama Nedir Karatay Diyeti ve Nasıl Uygulanır?

Karatay Diyeti aslında bir diyet değildir. Bir yaşam biçimidir. Bu önemli konulara sağlıklı bir yaşam için dikkat edilmelidir. Biz hareketsiz bir toplumuz, çok ekmek yiyoruz, çok meyve suyu içiyoruz. Bunun yerine balık yiyebiliriz. Balık sağlıklı bir yiyecektir.

Bilim adamları “şeker en tatlı zehirdir” diyorlar. Bir dilim ekmeğin üzerine kesme şekerleri yerleştirin, ne kadar şeker alırsa o kadar şeker yiyoruz ekmekle birlikte. Karaciğer yağınızı azaltmak istiyorsanız ekmekten uzak durmalısınız.

Önemli olan sağlıklı olarak yavaş yavaş kilo verip, o kilolarda kalmaktır.

“Özgür tavuk” yenilmelidir!

Köy tavukları sağlıklıdır, doğal ortamda büyüyenler. Ama hareketsiz bir ortamda büyüyen tavukları tüketmenizi önermem. Kebap ve baklagiller tüketebilirsiniz, yanına ekmek yemeyeceksiniz. Balık sağlıklıdır. Yalnız mısır unu kızartıldığı zaman kanserojen etki ortaya çıkar.

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta akşam saat 8’den sonra yemek yemeyeceksiniz.

Yazar Biyografisi

Zayıflama Koçu

No Description or Default Description Here

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir